در انتظار یک رالی صعودی جدید

نماسهم

ادمین

دسته:فاقد طبقه بندی
تعداد مشاهدات: 1

در گروه قند و شکر پس از آنکه در ماه‌های اخیر شاهد رشد مناسب قیمت بودیم، پس از رسیدن قیمت به اهداف موج سوم حرکت، قیمت با شناسایی سود خریداران در فاز اصلاح فرو رفت و در هفته‌های اخیر افت قیمت محسوسی را رقم زد.

همان‌طور که بیان شد، شاخص گروه قند و شکر در هفته‌های اخیر اصلاح مناسبی را رقم زده است و در تحلیل روز جاری به بررسی تکنیکی این شاخص پرداخته‌ایم. برای شروع کار اجازه بدهید در ابتدا به نمودار زیر نگاه کنیم:

بنابر گزارش شرکت کارگزاری نهایت نگر، همان طور که در تصویر نشان داده شده است، شاخص گروه قند و شکر به دنبال واگرایی ایجاد شده و با رسیدن به سقف تاریخی خود با مقاومت روبه‌رو شد و در مسیر اصلاح قرار گرفت. اما هم اکنون با رسیدن به خط میانی چنگال نشان داده شده، الگوی AB=CD را تکمیل نموده و در محدوده تبدیل سطح خود در کانال ۵۳۰۰ واحد با حمایت مناسبی رو به رو خواهد شد. لذا انتظار می‌رود در این محدوده شاهد افزایش تقاضا در این گروه باشیم.

اما در ادامه یکی از نمادهای حاضر در این گروه یعنی قشیر را که وضعیت تکنیکی جالبی نیز دارد، بررسی نموده‌ایم. برای شروع اجازه بدهید به نمودار قشیر نگاهی بیندازیم:


همان گونه که در تصویر نشان داده شده است،‌ قشیر هم اکنون در تکمیل موج چهارم خود به محدوده تبدیل سطح نیز بازگشته است و در ۳۷۵ الی ۳۹۰ تومان پتانسیل بالایی برای خاتمه این موج دارد. پس از تکمیل موج چهارم اما به نظر می‌رسد برای تکمیل موج ۵، یک بار دیگر شاهد حرکت قیمت به سمت سقف باشیم.

در تأیید بیشتر این سطح حمایتی، توجه به نمودار زیر را توصیه می‌کنیم.
در این نمودار شاهد این هستیم که در محدوده ۳۷۵ تومان قیمت به میانگین ۱۰۰ روزه خود خواهد رسید. این میانگین که همواره نقش حمایتی و مقاومتی پیش روی قیمت داشته است، به نظر می‌رسد این بار نیز حمایت مناسبی را پیش روی قیمت فراهم نموده و انتظار می‌رود شاهد واکنش قیمت به این سطح باشیم.


جمع بندی:

در گروه قند و شکر شاهد رسیدن قیمت‌ها به سطوح حمایتی با اهمیتی هستیم که انتظار می‌رود از این سطوح، شاهد افزایش تقاضا در این گروه باشیم.تحلیلگران: آدنا طروسیان مصطفی پازوکی


منبع:http://www.boursenews.ir/fa/news/171272


آیا این مقاله با بیان ساده و قابل فهم نگاشته شده است ؟


منتشر شده در
1395-9-20

برچسب ها: قند-و-شکر , تکنیکال , موج , روند , تحلیل , تحلیل-آموزشی ,

دیگر نوشته ها

 

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته: 0

نظری در مورد این نوشته تاکنون منتشر نشده است


نام:
ایمیل:
* نظر: