شاخص کانه‌های فلزی از دریچه تکنیکال

نماسهم

ادمین

دسته:فاقد طبقه بندی
تعداد مشاهدات: 1

در روزهای اخیر در بازار ارز شاهد رشد قیمت دلار در برابر ریال بوده‌ایم. در چنین شرایطی در گذشته در بازار سهام همواره انتظار رشد قیمت در نمادها و صنایع صادرات محور می‌رفته است اما در روزهای جاری در شرایطی رشد قیمت روز افزون را در ارز شاهد هستیم که بازار سهام در خلاف جهت آن در حرکت است.

شاخص کانه های فلزی پس از تکمیل یک الگوی هارمونیک (AB=CD) به سقف کانال صعودی رسید و با واکنش به تراز ۱۰۰٪ فیبوناچی اکستنشن، از ادامه حرکت صعودی باز ماند و در حال حاضر مسیر اصلاح را در پیش گرفته است.

بنابر گزارش شرکت کارگزاری نهایت نگر، بررسی‌ها نشان می‌دهند که حرکت اصلاحی قبل طی 43 روز کاری در کانال صورت پذیرفته بود و این در حالی است که در حال حاضر تنها 14 روز کاری از حرکتی اصلاحی فعلی میگذرد. چنانچه شاخص بخواهد حرکتی همانند حرکت قبلی را تکرار نماید، می‌توان انتظار داشت در کف کانال صعودی و به تراز فیبوی 3۸ درصد اصلاحی واکنش مثبت نشان دهد.

در تصویر بعدی اما همان طور که نشان داده شده است مشاهده می‌کنیم که در صورت شکست کانال می‌توان باند حمایتی بعدی را در سطوح 13220-12780 برای شاخص متصور بود.اما در تصویر سوم اجازه بدهید به سراغ ایچیموکو برویم. همان طور که مشاهده می‌شود، ایچیموکو نیز به نوعی مؤید همان انتظار فوق است. کی‌جن‌سن و تن‌کن‌سن در حال کراس نزولی بوده و قیمت در زیر این دو میانگین سقف و کف کوتاه مدت و بلند مدت قرار گرفته است که برای آن نقش مقاومتی داشته و بعید است که بتواند در مقطع فعلی از این دو عبور نماید. در چنین وضعیتی انتظار افت بیشتر دور از ذهن نیست.
در بررسی‌های کلاسیک و غیر کلاسیک شاخص کانه‌های فلزی باید بگوییم که نشانه‌های اصلاح قیمت، بیشتر و قدرتمندتر از نشانه‌های رشد و صعود بوده و انتظار داریم در کوتاه مدت شاهد اصلاح بیشتر باشیم.


منبع :http://www.boursenews.ir/fa/news/171739آیا این مقاله راه حلی برای مسائل کنونی ارائه می دهد؟


منتشر شده در
1395-10-11

برچسب ها: قیمت-دلار- , بازار-ارز , کانه-های-فلزی , مقاله-اقتصادی , تحلیل , تحلیل-آموزشی ,

دیگر نوشته ها

 

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته: 0

نظری در مورد این نوشته تاکنون منتشر نشده است


نام:
ایمیل:
* نظر: