علت بازگشایی بدون محدودیت نوسان نماد سایپا چه بود؟

کد خبر:1000299
تعداد مشاهدات: 1

در پی بازگشایی بدون محدودیت نوسان سایپا در روز جاری، بسیاری از فعالان خواهان اطلاع از این تصمیم آن هم با توجه به عدم رویدادی خاص و با اهمیت در این شرکت بودند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات امروز بازار سهام ، نماد شرکت سایپا که از دوم آبان بسته مانده بود، باز و طبق اعلام مدیر عملیات بازار شرکت بورس، این نماد بدون محدودیت نوسان قیمت آماده انجام معامله شد.

براساس این گزارش، بازگشت "خساپا" درحالی با کاهش بیش از 14 درصدی قیمت هر سهم ( از 138 تومان دوم آبان به 118 تومان امروز) و دست به خرید چند برابری سهامداران در مقابل فروشندگان همراه شد که بسیاری از فعالان خواهان اطلاع از دلیل بدون محدودیت نوسان آن هم با توجه به عدم رویدادی خاص و با اهمیت بودند.

پیگیری های بورس پرس از موضوع نشان داد که سازمان بورس رویه ایی دارد مبنی بر اینکه اگر شرکت هایی مانند سایپا دارای ابهاماتی بوده و از سوی دیگر با توقف طولانی مدت نماد روبرو شده باشند، تصمیم به بازگشایی نماد بدون محدودیت نوسان قیمت می کند. 

به همین دلیل با توجه به ابهامات اعلامی اداره نظارت بر ناشران بورسی و دوری طولانی مدت سایپا از تابلو معاملات، نماد "خساپا" به رغم عدم رویدادی خاص در آخرین اطلاعات ارایه شده ، بدون محدودیت نوسان قیمت باز شد.


منتشر شده در
1395-10-13 توسط نماسهم

لینک خبر
http://boursepress.ir/news/43368

برچسب ها: خودرو , سایپا , خساپا , خبر-اقتصادی , خبر , اقتصادی ,

خبر های دیگر

 

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته: 0

نظری در مورد این نوشته تاکنون منتشر نشده است


نام:
ایمیل:
* نظر: