چند نکته سازمان بورس به سهامداران "شبندر" قبل از بازگشایی امروز نماد

کد خبر:1000302
تعداد مشاهدات: 1

اداره نظارت بر ناشران بورسی قبل از بازگشایی امروز نماد"شبندر" درباره مفروضات ۸ گانه پالایشگاه بندرعباس برای تعدیل ۵۳ درصدی سود نکاتی را به سهامداران اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، پالایشگاه بندرعباس در حالی دیروز با انتشار گزارش حسابرسی شده عملکرد 6 ماه اول سال جاری، مفروضات 8 گانه ایی را برای تعدیل 53 درصدی سود (از 165 به 245 ریال ) اعلام کرد که اداره نظارت بر ناشران بورسی نیز قبل از بازگشایی امروز نماد ، در این مورد نکاتی را به سهامداران اعلام کرد.

شفاف سازی در خصوص مفروضات مندرج در "پیش‌بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به 30/12/95 براساس عملکرد واقعی 6 ماهه (حسابرسی شده)"

عطف به انتشار اطلاعات " اظهارنظر حسابرس نسبت به پیش‌بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به 30/12/95 براساس عملکرد واقعی 6 ماهه"، به استحضار سهامداران محترم می رساند بر اساس بند شماره 2 اظهارنظر حسابرس درخصوص اطلاعات مذکور، پیش بینی شرکت درخصوص نرخ نفت خام، میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی بر مبنای نرخ واقعی 6 ماه اول سال، نرخ 2 ماه مهر و آبان براساس نرخ های مندرج در نشریه پلتز و میانگین 8 ماهه مزبور جهت پیش‌بینی نرخ 4 ماه پایان سال بوده است. ( جزئیات مفروضات در بند گزارش حسابرس درج شده است)

بدیهی است تغییر هر کدام از این مفروضات می تواند تاثیرات بااهمیتی روی سود شرکت داشته باشد و تعیین نهائی نرخ ها بر مبنای اعلامیه های دریافتی از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران خواهد بود.

تغییرات سود این شرکت و صنعت پالایشی در سال های گذشته بر مبنای نرخ های اعلامی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران مورد توجه قرار گیرد.

با عنایت به موارد فوق ضروری است استفاده کنندگان از اطلاعات احتمال تغییرات مفروضات و تاثیر این موضوع بر سودآوری شرکت در زمان خرید و فروش سهام را مدنظر قرار دهند.


منتشر شده در
1395-10-14 توسط نماسهم

لینک خبر
http://boursepress.ir/news/43387

برچسب ها: شبندر , پالایشگاه-بندرعباس , گزارش-حسابرسی-شده , پالایشی , خبر , اقتصادی ,

خبر های دیگر

 

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته: 0

نظری در مورد این نوشته تاکنون منتشر نشده است


نام:
ایمیل:
* نظر: