مقالات نویسنده


نماسهم

"فملی" و مس جهانی، در یک قاب

نماسهم(ادمین)

چند هفته‌ای است شرایط رکود و تمایلات نزولی بر کل بازار سایه گسترانده است و در این وضعیت، افت قیمت‌های جهانی در هفته‌ای که گذشت نیز پاشنه آشیلی شد تا از بازار انتظار رشد خاصی نداشته باشیم. در تحلیل امروز به بررسی تکنیکی نمودار شرکت ملی ‌مس و مس جهانی پرداخته‌ایم.

1395-11-20

 

 

نماسهم

سناریوهای پیش رو برای سهمی از گروه حمل و نقل

نماسهم(ادمین)

گروه حمل و نقل از جمله گروه‌هایی است که باید بگوییم در گرمای زمستان ۹۴ هم سودی به سهام‌داران خود نرسانده است و حالا دیگر باید اذعان کنیم که مدت مدیدی است در افت و نزول قرار دارد....

1395-11-6

 

 

نماسهم

تحلیل تکنیکال یک کارگزاری از سهام ایران خودرو

نماسهم(ادمین)

یک کارشناس کارگزاری بانک توسعه صادرات ، تحلیلی تکنیکال از سهام ایران خودرو و قیمت احتمالی این سهم ارایه کرد.

1395-11-2

 

 

نماسهم

48 درصد از دارایی بانک های بورسی غیر مولد است

نماسهم(ادمین)

حدود 48 درصد از دارایی بانک ها که بالغ بر 400 هزار میلیارد تومان است غیرمولد محسوب می شود که عمدتا شامل مطالبات از دولت با سهم حدود 19 درصدی، مطالبات غیر جاری با سهم حدود 20 درصدی و دارایی ملکی به سهم حدود 8 درصدی می باشد که توان تسهیلات دهی بانک را به شدت کاهش داده است.

1395-11-1

 

 

نماسهم

محاسبه یک کارگزاری از NAV "خگستر" مقبول و دارای صف خرید سنگین

نماسهم(ادمین)

خالص ارزش دارایی های هرسهم گسترش‌ سرمایه‌گذاری‌ ایران‌ خودرو که این روزها به یکی از سهام مقبول تبدیل شده ، توسط کارگزاری بانک توسعه صادرات محاسبه و اعلام شد.

1395-10-26

 

 

نماسهم

تحلیل بنیادی "شخارک" و پیش بینی سود سال جاری و آینده

نماسهم(ادمین)

کارشناس یک کارگزاری با تحلیل بنیادی و بررسی آخرین وضعیت مالی و علمیاتی پتروشیمی خارک ، سود سال جاری و آینده این شرکت بورسی را برآورد کرد.

1395-10-16

 

 

نماسهم

شاخص کانه‌های فلزی از دریچه تکنیکال

نماسهم(ادمین)

در روزهای اخیر در بازار ارز شاهد رشد قیمت دلار در برابر ریال بوده‌ایم. در چنین شرایطی در گذشته در بازار سهام همواره انتظار رشد قیمت در نمادها و صنایع صادرات محور می‌رفته است اما در روزهای جاری در شرایطی رشد قیمت روز افزون را در ارز شاهد هستیم که بازار سهام در خلاف بیشتر ...

1395-10-11

 

 

نماسهم

پیش بینی سود شرکت ۳ هزار میلیاردتومانی بورسی با تکیه بر دو فرضیه

نماسهم(ادمین)

تحلیل گر کارگزاری بانک توسعه صادرات با بررسی دو فرضیه، آینده سود شرکت ۳ هزار میلیاردتومانی گل گهر را پیش بینی کرد.

1395-10-6

 

 

نماسهم

در انتظار یک رالی صعودی جدید

نماسهم(ادمین)

در گروه قند و شکر پس از آنکه در ماه‌های اخیر شاهد رشد مناسب قیمت بودیم، پس از رسیدن قیمت به اهداف موج سوم حرکت، قیمت با شناسایی سود خریداران در فاز اصلاح فرو رفت و در هفته‌های اخیر افت قیمت محسوسی را رقم زد.

1395-9-20

 

 

نماسهم

این سهم را در این محدوده بخرید!!

نماسهم(ادمین)

در روزهای گذشته که بازار در بسیاری از گروه‌ها، رویه معاملاتی مناسبی نداشت، یکی از گروه‌های مورد توجه و سبز بازار، گروه سیمان بود. این گروه که با موجی از اخبار مثبت در مسیر رشد مناسبی قرار گرفته بودند...

1395-9-17

 

 

نماسهم

ریشه‌یابی معمای تامین مواد اولیه

نماسهم(ادمین)

یکی از مشکلاتی که برای تولید‌کنندگان صنایع پایین‌دستی صنعت پتروشیمی کشور وجود دارد تامین مواد اولیه و خوراک مورد نیاز برای تولید محصولات این صنعت است. مساله‌ای که در کنار این موضوع مطرح می‌شود این است که همین مقدار عرضه شده هم از کیفیت مطلوب و قیمت مناسب نسبت به بیشتر ...

1395-9-12

 

 

نماسهم

6 بازیگردان نوسان دلار

نماسهم(ادمین)

«دنیای اقتصاد» در گزارشی با بررسی ماهیت و دلایل نوسان، زمان ماندگاری و راهکارهای لازم برای عبور از این وضعیت را بررسی کرده است.

1395-9-11

 

 

نماسهم

نوسانات ۲۵ ساله بازار ارز ایران و ۳ نکته در بی ثباتی ارز

نماسهم(ادمین)

نتایج یک پژوهش دانشگاهی که بازار ارز ایران را در ۲۵ سال اخیر بررسی کرده، نشان داد طی دو دوره نوسان ارزی، سیاست‌ها و سیر تحولات ارزی در جهت تامین منافع نوسان‌سازان عمل کرده است.

1395-9-8

 

 

نماسهم

۶ دلیل کاهش نرخ تورم اعلام شد

نماسهم(ادمین)

وزارت امور اقتصادی و دارایی با انتشار پیش بینی روند نرخ تورم در فصل پاییز امسال، از تداوم روند کاهشی و ثبات در فصل پاییز خبر داد.

1395-8-26

 

 

نماسهم

بررسی چادرملو از زاویه های مختلف

نماسهم(ادمین)

در حال حاضر نیز با توجه به طرحهای توسعه شرکت و افزایش نرخ دلار و در حداقل قرار داشتن نرخ سنگ آهن جهانی می توان گفت که با این استراتژی ، این شرکت می تواند دوباره جهت سرمایه گذاری کاندید گردد.

1395-8-26

 

 

نماسهم

متولیان بازار سرمایه آدرس غلط به سهامداران می دهند

نماسهم(ادمین)

حجم و ارزش معاملات در حالی طی ماه های اخیر بموجب روند نزولی و کسالت بازار معاملات در بورس با افت قابل توجهی همراه شد که طی چند وقت اخیر شاهد روند رو به رشد این متغیر بوده ایم.

1395-8-26

 

 

نماسهم

تحلیل حال و آینده صنعت خودرو ایران از سوی یک موسسه معروف جهانی

نماسهم(ادمین)

حال و آینده صنعت خودرو ایران در سه بخش شاخص‌های خودرو ، چالش‌های بهره‌وری و ظرفیت صادراتی و مزیت رقابتی توسط موسسه بین المللی مکنزی تحلیل شد.

1395-8-26

 

 

نماسهم

آینده صنعت سیمان برپایه تولید و فروش ۶ ماهه ۱۹ شرکت سیمانی+ جدول

نماسهم(ادمین)

در پی افزایش نرخ سیمان از ابتدای مهر،کارگزاری بانک توسعه صادرات وضعیت تولید و فروش، درصد تغییر نرخ، نسبت مقدار فروش، نسبت مبلغ فروش و متوسط رشد فروش ۱۹ شرکت سیمانی را تحلیل کرد.

1395-8-26

 

 

نماسهم

"شپنا" بر روی سطح معتبر حمایتی

نماسهم(ادمین)

در نماد "شپنا" شاهد رسیدن قیمت به کف کانال حمایتی و همزمان پولبک به خط روند نزولی شکسته شده هستیم. انتظار داریم قیمت به این محدوده واکنش مثبت نشان داده و در مسیر رشد قرار گیرد.

1395-8-25

 

 

نماسهم

ناهماهنگی طلای داخلی و خارجی

نماسهم(ادمین)

يكي از روش‌هاي پيش‌بيني قيمت‌ها، نگاه به روند گذشته آنها است. بر اين اساس در این صفحه روندهاي قيمتي بازارهای مهم ایران و جهان به نمايش گذاشته شده‌اند. همچنين در متن مربوط به هر قسمت روند آتي قيمت‌ها براساس شواهد موجود پيش‌بيني شده‌اند.

1395-8-24

 

 

نماسهم

بررسي اجمالي صنعت انبوه سازی

نماسهم(ادمین)

در این گزارش بصورت مقایسه ای به بررسی وضعیت گروه ساختمان خواهیم پرداخت. در این گروه حدود 22 شرکت وجود دارد که چهار شرکت ثمسکن، وساخت، کرمان و وآذر ماهیت سرمایه گذاری دارند. از ابتدای سال تا کنون بازدهی این گروه با احتساب سود نقدی و افزایش سرمایه حدود منفی 10 درصد بوده بیشتر ...

1395-8-23

 

 

نماسهم

مس و روی جهانی از دریچه تکنیکال

نماسهم(ادمین)

در ماه‌های قبل و در تحلیل‌هایی که برای روند قیمتی فلزات اساسی در بازارهای جهانی ارائه شده بود، به پتانسیل‌های رشد قیمت در این خانواده اشاره کرده بودیم. حالا اما شرایطی از بازار را تجربه می‌کنیم که قیمت در مسیر رشد قرار گرفته است و برای بسیاری از فعالان، دانستن بیشتر ...

1395-8-25

 

 

نماسهم

رمزگشایی حرکت امواج در "شنفت"

نماسهم(ادمین)

در تحلیل حاضر موج شماری نمودار قیمتی سهام شرکت نفت پارس با نقطه شروع ۱۵ اکتبر ۲۰۱۱ انجام گرفته که نتایج نشان می‌دهند موج قیمتی اخیر حداقل تا ۶۴۰ تومان ادامه خواهد داشت. نحوه نتیجه گیری مذکور در متن تحلیل به صورت مستند ارائه شده است.

1395-8-25

 

 

نماسهم

ترین های بورس در نیمه اول پاییز امسال

نماسهم(ادمین)

از ابتدای مهر ماه امسال تا نیمه آبان ماه جاری شاخص کل بورس با عبور از دو کانال به ابتدای محدوده 79 هزار واحدی نزدیک شد و در این مدت بورس بازدهی مثبت شش درصدی را محقق ساخت.

1395-8-17

 

 

نماسهم

روند شاخص کل در نیمه دوم سال 95 با موتور خودرویی

نماسهم(ادمین)

با توجه به در پیش بودن اتفاقات تأثیر گذاری همچون انتخابات آمریکا، انتخابات ایران، تک نرخی شدن ارز، برجام و تعهدات دو طرف، بحث اتصال سیستم بانکی به نظام مالی جهان، قراردادهای خارجی در صنعت خودرو و ... همه و همه به نوعی در کوتاه مدت یا بلند مدت شاخص را دستخوش تغییراتی بیشتر ...

1395-8-17

 

 

نماسهم

چادرملو کاندید می شود؟

نماسهم(ادمین)

اکنون در این مقاله قصد داریم یکی از شرکتهای سنگ آهنی که طرفداران زیادی هم در بازار سرمایه دارد را مورد ارزیابی قرار دهیم.

1395-8-25

 

 

نماسهم

نسبت های مالی

نماسهم(ادمین)

نسبت های مالی(Financial Ratios) را می توان از جمله ابزار سودمند در تعیین ﻣﻮﻗﻌﻴﻴﺖ ﻣﺎﻟﻲ ﺷﺮﻛﺘﻬﺎ به حساب اورد. نسبت های مالی آنچنان که از نام آن پیدا است با در اختیار دادن نسبت برخی از اقلام مهم مالی درک درستی از واقعیت های مهم در بازه نتایج عملیات و وضعیت مالی یک شرکت بیشتر ...

1395-7-22

 

 

نماسهم

مقایسه عملکرد ایران خودرو و سایر خودروسازان در 5ماهه نخست امسال

نماسهم(ادمین)

خودروسازان در سال جاری در مجموع عملکرد قابل قبول تری نسبت به سال 94 داشته اند. اگر چه توافق برجام در ماه های پایانی سال 94، مذاکرات متعدد و مختلفی را با شرکت های مختلف اروپایی و آسیایی رقم زد

1395-7-3

 

 

نماسهم

چشم انداز صنعت خودرو سازی با انعقاد قراردادهای جدید

نماسهم(ادمین)

تاریخ سرمایه‌گذاری خارجی در ایران از اواخر سده نوزدهم آغاز شده است. سرمایه‌گذاری در صنعت نفت ایران و بهره‌برداری از شیلات شمال در جست‌وجوی منابع طبیعی از اولین اقدامات در این زمینه بوده است.

1395-7-3

 

 

نماسهم

بازار جهانی فولاد چه روندی را در پیش دارد؟

نماسهم(ادمین)

مرکز خدمات فولاد ایران در گزارشی با اشاره به اینکه طی هفته گذشته ( سنگ‌آهن وارداتی خلوص ۶۲ درصد درچین تا ۲ دلار افت داشته و به ۵۶ دلار در هر تن سی‌‌اف‌آر رسیده این قیمت را پایین‌ترین قیمت ثبت‌ شده از جولای تاکنون عنوان می‌کند. بر اساس این گزارش فعالان بازار بیشتر ...

1395-7-3

 

 

نماسهم

چشم انداز صنعت قند و شکر در بازار سرمایه

نماسهم(ادمین)

دولتمردان با اشراف به کمبود میانگین تولید سالانه در حدود۶۰۰ هزار تنی شکر کشور، درصدد تقویت کارخانجات و تولیدکنندگان داخلی، تشویق و افزایش سطح زیر کشت بخصوص در نواحی غرب و شمال غرب کشور، افزایش قدرت فرآوری محصولات و در نهایت افزایش تولید این محصول استراتژیک هستند.

1395-7-3

 

 

نماسهم

بررسی و تحلیل چند نماد بورسی

نماسهم(ادمین)

گرچه برخی نگرانی‌های سهامداران رفع شده است، اما همچنان مسائل متعددی به چشم می‌خورند که سهامداران را در حالت انتظار قرار می‌دهند. در بررسی عوامل اثرگذار در کوتاه‌مدت بازار سهام، نقش دو مورد قابل توجه است. نخستین موضوع، بحث ورود نقدینگی جدید به بورس تهران است. بیشتر ...

1395-7-3

 

 

نماسهم

سیگنال فدرال رزرو به بازارها

نماسهم(ادمین)

بر این اساس در این صفحه روندهای قیمتی بازارهای مهم ایران و جهان به نمایش گذاشته شده‌اند. همچنین در متن مربوط به هر قسمت روند آتی قیمت‌ها براساس شواهد موجود پیش‌بینی شده‌اند.

1395-7-3